Nytt fra Hamar ok Nr 7/24 – uke 16/24

Noe nytt fra Hamar ok nr. 7/24 – uke 16/24 mandag 15. april – Klubbmesterskap sprint, skogvern i Furuberget, hjort er gjort på Mammuthus

Klubbmesterskap sprint fra Jernbanemuseet 17. april
Onsdagsløpene i Ringsaker/Vang/Hamar-samarbeidet er kommet i gang. Annet løp førstkommende onsdag 17.4. kl. 18.00 er på Jernbanemuseet/gml. Hamar camping. Denne gang som 1. løp i den nyetablerte Øst Mjøsa cup. Dvs. alle klubber i vår region vil ha løpere med. Samtidig er det klubbmesterskap sprint for Hamar ok. Påmelding skjer derfor i aldersklasser.
Se Eventor for løypelengder og påmelding: https://eventor.orientering.no/Events/Show/19488.  

Nytt skogvern i Furuberget
Statsforvalteren i Innslandet har varslet oppstart av verneprosess for frivillig skogvern på et område stort 137 da helt nordvest i Furuberget, fra kalkbruddet i syd til foten av Furuberget mot dyrka marken mot Vikerødegården. Hamar ok har gitt innspill til oppstartsvarselet at prosessen må ta hensyn til vårt behov for å arrangere løp/plassere poster i området. Hvis mer interesse om kunnskap om dette få tilsendt varslingsbrev og klubbens tilbakemelding ved å ta sende e-post om det til Einar Lund.    

Mammuten i Vangsåsens Mammuthus tok i mot 17 glade o-medlemmer fredag 5. april

Medlemmene hilste på mammuten fra Sibir etter kåseri om hvorfor vi ikke treffer den i o-skogen på flatbygdene Foto: Anne Marie Stenmark
Ole Nashoug og Ingrid Fjerdingstad disket opp med hjort, rødvin og bringebær Foto: Anne Marie Stenmark

 

 

 

 

 

 

 

Håndbok 2024 for Hamar o-klubb
Klubbens håndbok har sett dagens lys igjen etter 10 års fravær. Den deles ut til klubbens medlemmer og andre interesserte på våre arrangementer og andre møteplasser

Grafisk utgivelse: AdNest elevbedrift Katta

 

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *