Nytt fra Hamar ok Nr 09/22 – uke 21

Noe nytt fra Hamar ok nr. 9/22 – uke 31/22, søndag 7. aug. 2022. O-løp i sommer, klubbmesterskap, æresmedlemskaffe, o-helg på Gåsbu

O-løp i sommer
Horder av Hamar løpere var det ikke på de store o-festivaler i sommer. Men noen var i Italia på Veteran VM og skogs-o-EM, én på Sørlandsgaloppen og èn på Fjord-o. Men førsteplasser sanket flere – Inger Vamnes, både her og der, Kjersti Rønning, Mona Lome og Mari Ovidia Ranestad. Damene er i føringen – gratulerer. Mer om resultatene og bilder fra sommerløpene på
https://www.hamarok.no/resultater/
og på fjesbok-sida: https://www.facebook.com/groups/110748192270248

Klubbmesterskapet i år, torsdag 18. august på Vollkoia
Vår klubbaktivitet på torsdager starter med klubbmesterskap langdistanse. Det blir det eneste klubbmesterskapet i år, så det blir bare ett kort å satse på for ambisiøse klubbmesterkandidater. Klasseinndeling er i hht. klubbens reglement, D/H 11-12, 13-14, 15-16, 17-20, 21-, 35-, 45-, 55- , 65- og 75-. Teknisk arrangør er Ringsaker o-lag. Pt. avventer vi melding om løypelengder fra Ringsaker, så endelig innbydelse med påmeldingsanvisning vil komme. Milk stiller med klubbgrill. Ta med egen/egnet grillmat mm. Tjernet ved Vollkoia gir bademuligheter. Yr gir sikkert muligheter for fint kveldsvær.

Æresmedlemskaffeslaberas i Ankern 19. august
Æresmedlemmene møtes på nytt fredag 19. august kl. 1200 for o-prat og kaffe i Ankerskogen kafeteria. Men obs: kaffeslaberaset er også for andre som har anledning. Det kan jo komme noen gullkorn fra æresmedlemmene verdt å ta med seg, eller vice versa.

O-overnatting i KM helgen ‪25.- 27‬. august på Gåsbu
Vang o-lag arrangerer og inviterer til sosialt opplegg og mulighet for overnatting ifm. Myrtrampen/KM mellomdistanse og -stafett, 26.-27.august. Overnatting på madrass på gulvet på klubbhuset. Ungdommer er prioritert. Påmeldingsfrist fredag 19. august. Se mer info på fjesboka: https://www.facebook.com/groups/110748192270248 Tips leder sportslig, Øyvind Ranestad, hvis du melder deg på.

Mh Einar Lund Leder Hamar ok


 

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *